Kā atrast slimnieka kopēju?

06.07.2018
atbalsts senioram

Tuvs cilvēks var saslimt jebkurā laikā, un tas ir liels izaicinājums darba un ģimenes saskaņošanai. Tomēr dažādu apstākļu dēļ ģimenē var būt situācija, kad tuvinieki nespēj uzņemties veca vai slima cilvēka aprūpi. Tad jāatrod palīgs. Visiem, kas nonākuši šajā situācijā, rodas pamatots jautājums – kā to darīt?

 

Līdzīgi kā, meklējot aukli mazam bērnam, arī slimnieku kopēju var meklēt, izmantojot:

  • tuvinieku un paziņu ieteikumus;
  • pēc sludinājuma;
  • profesionālu pakalpojuma sniedzēju piedāvājumu;
  • sazinoties ar pašvaldības sociālo dienestu;
  • jautājot ģimenes ārstam.

Lai saprastu, kādas ir tavas iespējas, izvērtē savu situāciju, ģimenes resursus un specifiskās cilvēka vajadzības.

 Svarīgi – cilvēkam, kurš nodrošina aprūpi, jābūt ar pozitīvu attieksmi un jāsaprotas ar slimnieku.

Tomēr cilvēki, kas ir saskārušies ar šādu situāciju, atzīst, ka atrast labu palīgu nav vienkārši. Trūkst cilvēku, kuri piekristu sniegt šādu atbalstu, jo darbs ir fiziski un emocionāli grūts. Stundas samaksa mēdz būt atšķirīga un ir atkarīga no savstarpējās vienošanās, reģiona, attiecībām, kādas pastāv starp palīdzības sniedzēju un saņēmēju u.c., tomēr, lai nerastos pārpratumi, svarīgi jau sākumā vienoties par veicamo darbu apjomu un samaksu.

Daļā gadījumu cilvēkam var būt nepieciešama profesionāla medicīniska palīdzība. Profesionālās medicīniskās aprūpes pakalpojums var būt:

  • valsts finansēta aprūpe;
  • maksas pakalpojums.

Noskaidro pie ārsta, kādu palīdzību tuvinieks ar savu diagnozi var saņemt. Lai saņemtu valsts finansētu aprūpi, nepieciešams iegūt nosūtījumu veselības aprūpei mājās.

 Nosūtījumu veselības aprūpei mājās var saņemt no ārstējošā ārsta slimnīcā vai ģimenes ārsta. Atceries – medicīniskajai rehabilitācijai ir vajadzīgs cits nosūtījums! To var iegūt no ārstējošā ārsta slimnīcā.

Nosūtīt šo rakstu uz e-pastu:

5 + 3 =
Aprēķiniet un ievadiet rezultātu, piemēram, '1+3' gadījumā ievadiet 4