Kā atrast labāko auklīti savam bērnam?

06.07.2018
auklīte

Kā atrast labāko auklīti savam bērnam?

Mazu bērnu vecākiem bieži rodas jautājums, kā atrast labāko, mīļāko un drošāko auklīti. Vairumā gadījumu vecāki vispirms mēģina uzzināt – varbūt kāds tuvs ģimenes loceklis (vecvecāki vai citi radinieki) ir gatavs uzņemties bērna pieskatīšanu.

Ja meklē aukli, atceries – bērnu nedrīkst atstāt ar pieskatītāju, kurš jaunāks par 13 gadiem.

Ja vecvecāki vai citi radinieki strādā un nav gatavi bērnu ikdienā pieskatīt, tad vecāki bieži meklē aukles pēc ieteikuma, aptaujājot draugus, kaimiņus vai radiniekus.

Kā rīkoties, ja vecākiem nav nevienas zināmas aukles paziņu lokā? Aukli var atrast arī, izmantojot sociālos medijus, māmiņu domubiedru grupas vai citas sociālo mediju iespējas. Ja ikdienā lieto sociālos medijus, bieži nākas lasīt paziņojumus – „meklēju, labāko  auklīti mūsu mazajam dēliņam”. Ja šāda pieeja nepatīk, par auklēm, kas piedāvā savus pakalpojumus, var uzzināt arī portālā e-aukle". Tajā vecāki var izvēlēties auklītes, izmantojot dažādus parametrus:

  • atrašanās vieta;
  • aukles darba laiks;
  • piedāvāto pakalpojuma apjoms;
  • pakalpojuma saturs u.c.

Dažās pašvaldībās ir arī lokālie auklīšu reģistri, kuros pieejama informācija par tām auklītēm, kas sniedz pakalpojumus konkrētajā pašvaldībā. Šādi pašvaldību reģistri ir pieejami Ķekavā un Liepājā. Informācija par aukles statusu reģistrā pieejama šeit.

Lai arī vecāki, meklējot aukli, norāda, virkni kritēriju, tomēr visbiežāk viņi izvēlas aukli, vadoties no tā, kāds kontakts ar aukli veidojas bērnam. Kad aukle atrasta, vecākiem nepieciešams vienoties par viņas pienākumiem, precizējot katru detaļu, jo pieejas bērnu audzināšanai ir atšķirīgas.

Lai vecāki būtu droši, ka auklīte bērnam nedara pāri, viņi izmanto dažādas stratēģijas:

  • prasa  rekomendācijas un atsauksmes;
  • ievieto mājās novērošanas kameras;
  • sākuma posmā vēro aukles darbu paši, vai arī to dara kāds radinieks;
  • pārbauda, vai aukle ir iekļauta IKVD aukļu reģistrā.

Lai aukle būtu reģistrēta IKVD reģistrā, ir jābūt atbilstošai izglītībai, vai arī jāiziet apmācība auklīšu kursos, jāreģistrē sava uzņēmējdarbība VID un jāiesniedz iesniegums. Lai aukli reģistrētu, tiek izskatīts arī, vai viņa nav sodīta un viņai nav atņemtas vecāku tiesības par nolaidību pret bērnu. Tātad – reģistrēta aukle ir drošāka.

Nosūtīt šo rakstu uz e-pastu:

10 + 7 =
Aprēķiniet un ievadiet rezultātu, piemēram, '1+3' gadījumā ievadiet 4