Brīvdienas – laiks sev un ģimenei

06.07.2018
ģimene atpūšas

Laiks sev un atpūta kopā ar ģimeni ir svarīga cilvēka dzīves sastāvdaļa, jo ļauj cilvēkam justies labāk un pilnvērtīgāk atjaunoties pēc darba. Tikai Tu pats zini, cik laika Tev vajadzīgs, lai atpūstos un kāds ir labākais spēku atgūšanas veids. Laika pavadīšana kopā ar ģimeni stiprina savstarpējās attiecības un ienes dažādību ikdienā.

Mūsdienās, kad ikdienas ritms kļuvis tik straujš un laiks skrien arvien ātrāk, daudzi cilvēki laiku atpūtai sev vai kopā ar ģimeni neatrod. Reizēm arī robežas starp mājām un darbu nojūk un Tu attopies, ka strādā nepārtraukti. Ja šīs sajūtas pazīsti, ieplāno savu brīvo laiku, iekļaujot tās aktivitātes, kas Tev personiski vai kopā ar ģimeni rada lielāko prieku – sportošana, dejošana, ilgāka gulēšana, grāmatu lasīšana vai sēņošana, tikšanās ar draugiem vai kafijas dzeršana vienatnē u.c. Varbūt sen neesi bijis kino vai teātrī? Pamēģini kaut ko jaunu! Varbūt vienmēr esi sapņojis apgūt gleznošanu, braukt ar ūdensslēpēm, apmeklēt pavārmākslas kursus vai piedalīties velosacīkstēs? Dari to viens vai kopā ar ģimeni!

Lai arī noteikti esi zinošs, radošs un aktīvs, reizēm izaicinājums – kā pavadīt brīvo laiku – rodas katram.

Ja dzīvo pilsētā, varbūt ir laiks apciemot radus laukos vai doties dabā. „Latvijas valsts meži” piedāvā vairāk kā 400 iespēju, kur atpūsties. Iespējams, interesanti dabas objekti atrodas pavisam tuvu. Vairāk par šīm iespējām var uzzināt šeit. Mājaslapā tiek piedāvāta informācija par dažādām dabas takām un atpūtas iespējām mežā un pie ezeriem. Skaista ir atpūta pie Tērvetes ūdens krātuves. Pastāv iespēja noīrēt mājiņu pie ezera un laivu, lai vienkārši papriecātos par ezeru vai makšķerētu. Ģimenei ar bērniem piemērota izklaide būs pastaiga pa Tērvetes dabas parku, kur katru gadu tiek pievienoti jauni interaktīvi objekti. Informācija par dažādām atpūtas iespējām dabā ir apkopota arī šajā mājaslapā. Tomēr internetā var atrast simtiem iespēju, kas piemēroti ikviena gaumei.

 Vai zini, ka par kultūras, izklaides un sporta iespējām vari uzzināt arī savas pašvaldības mājas lapā? Atklāj vietu, kurā dzīvo, no jauna, paskaties tūrista acīm un izmanto tās piedāvātās iespējas!  

Par neskaitāmām kultūras aktivitātēm dažādās Latvijas vietās var uzzināt arī šeit. Varbūt ir kaut kas, ko vēlies apgūt kā jaunas prasmes? Piesakies, interešu izglītībai un sāc mācīties spēlēt bungas vai ģitāru. To noteikti var darīt jebkurā vecumā. Ja vēlies apgūt ko jaunu, ir vērts tam atvēlēt arī līdzekļus. Varbūt Tevi vilina kopīgas aktivitātes ar draugiem - izveido grupu, kas regulāri spēlē volejbolu vai futbolu.

Ne vienmēr atpūta nozīmē lielus izdevumus, piemēram, pašvaldības bieži ļauj saviem iedzīvotājiem izmantot sporta un kultūras pasākumus bez maksas vai par simbolisku samaksu. Sportošanai var izmantot skolas sporta laukumus, protams, laikā, kad tas netraucē skolēnus. Dodies pārgājienā gar jūru. Radoši izmantojot vidi, kas atrodas blakus, var labi atpūsties, par to gandrīz neko nemaksājot, piemēram, aizej ar bērniem piknikā uz vietējo parku. Tikai neaizmirsti paņemt līdzi pretodu līdzekli un aiz sevis neatstāj atkritumus.

Varbūt esat daudzbērnu ģimene? Izklaide ģimenei, kurā ir vairāki bērni, var būt finansiāls izaicinājums vecākiem. Vai zini, ka daudzbērnu ģimenei ar goda ģimenes karti ir pieejamas:

  • atlaides uz Latvijas koncertiem;
  • atlaides uz Latvijas teātriem;
  • iespējas bez maksas apmeklēt „Dabas muzeju” un „Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju”?

Vairāk par pieejamajām atlaidēm vari uzzināt šeit.

Plāno atpūtu un izmanto iespējas sev blakus!

Nosūtīt šo rakstu uz e-pastu:

1 + 1 =
Aprēķiniet un ievadiet rezultātu, piemēram, '1+3' gadījumā ievadiet 4