Darbinieku bērni vecāku darba vietā! Kāpēc ne?

18.07.2018
bērns

Izklausās neticami, bet bērni var būt daļa no mūsdienu biroja ikdienas. Arvien vairāk uzņēmēju pasaulē un Latvijā pieļauj situāciju, kad bērnus var ņemt līdzi uz darbu, lai risinātu savu darbinieku grūtības nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Tomēr, lai tas netraucētu darba procesam, nepieciešams izveidot bērnam piemērotu vidi. Bērnistabas izveide darba vietā jau pašlaik tiek aktīvi izmantota vairākos Latvijas lielajos uzņēmumos un citās iestādēs.

Tās ir istabas, kas speciāli izveidotas un pielāgotas bērna vajadzībām darba vietā, tāpēc svarīga ir droša un piemērota vide, rotaļlietas un patīkama atmosfēra. Bērnistabas darba vietās parasti nav risinājums bērna pieskatīšanai ikdienā, tomēr ļauj vecākam risināt tādas situācijas, kad bērnu nav, kur atstāt, bet obligāti jābūt darbā.

Ja vecāku ar bērniem uzņēmumā nav tik daudz un bērnistabas izmantošanu grūti paredzēt, tad var izveidot bērnistabā arī vietu, kur vecāks var strādāt un pieskatīt savu bērnu. Vasaras brīvlaikā, kad daudziem darbiniekiem nav, kur savus bērnus atstāt, var domāt arī par aukles piesaistīšanu. Uzņēmums „Bite”, lai atrisinātu darbinieku problēmu, kā savienot darbu ar bērnu pieskatīšanu vasaras brīvlaikā, vienu mēnesi organizē bērnudārzu darbinieku bērniem. Lai vecāki varētu strādāt produktīvi, bērnu pieskatīšanai uzņēmums piesaista papildus cilvēku.

Lielajos starptautiskajos uzņēmumos (Rachel Zoe, Facebook, Google, Johnson & Johnson) tiek veidoti bērnu aprūpes vai pieskatīšanas centri vai arī apmaksāti bērnudārzu vai aukļu izdevumi. Bērnu pieskatīšanas izmaksu daļēja segšana ir instruments, ko savā elastīgo papildus labumu grozā ir ievietojuši arī vairāki Latvijas uzņēmumi. Piemēram, „Rīgas satiksme” kā vienu no papildus labumiem saviem labākajiem darbiniekiem, kuri strādā naktīs, svētku dienās un brīvdienās piedāvā daļēji segt aukļu izmaksas.


Send this article to your e-mail:

3 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.