Labās prakses

18.06.2018
bērnudārzs

Darba un ģimenes dzīves saskaņošana var kļūt par izaicinājumu dažādās dzīves situācijās. Gandrīz ikviens ir bijis tādā dzīves situācijā, kad apvienot dažādas savas dzīves vajadzības kļūst grūtāk un reizēm pat neiespējami. Bērnu audzināšana vai rūpes par radiniekiem un sev mīļiem cilvēkiem var radīt situāciju, kad cilvēks nezina, kā rīkoties.

Šajā gadījumā citu cilvēku labās prakses var kļūt par iedvesmas avotu, lai meklētu jaunus un inovatīvus risinājumus sava darba un ģimenes dzīves saskaņošanai. Labās prakses ir dažādi risinājumi, kurus cilvēki lieto, lai labāk spētu veikt savus pienākumus gan darbā, gan mājās. Tie noteikti nebūs universāli risinājumi, tomēr varbūt kāds der arī tev!

 Ja netiec galā darbā – parunā ar darba devēju. Ja atļauj darba specifika, varbūt var palīdzēt darba modeļa maiņa:

  • mūsdienās ir iespējams strādāt attālināti;
  • varbūt ir iespēja izmantot elastīgu darba laiku;
  • varbūt var strādāt pusslodzi vai nepilnu slodzi.

Vairāk uzzini par iespējām, ko darba un ģimenes dzīves saskaņošanai vari izmantot no  valsts un pašvaldību piedāvātā atbalsta klāsta.

 Pārdomā situāciju savā ģimenē! Varbūt bērnu pieskatīšanai vari izmantot:

  • citu ģimenes locekļu atbalstu;
  • elastīgus bērnu uzraudzības pakalpojumus;
  • inovatīvus risinājumus, ko piedāvā darba devējs vai ko veido kopā ar draugiem vai radiem.

Izmanto dažādas iespējas un atrodi tādu situāciju, kas rada tev labsajūtu un pārliecību, ka tiec galā gan ar saviem darba pienākumiem, gan mājas dzīvi.

Vairāk uzzini par iespējām, ko darba un ģimenes dzīves saskaņošanai vari izmantot, no valsts un pašvaldību piedāvātā atbalsta klāsta.

Send this article to your e-mail:

1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.